Căutarea a găsit 9 rezultate

de sylvester
14 Feb 2019 11:22
Forum: Discutii generale
Subiect: Declarare venituri videochat
Răspunsuri: 148
Vizualizări: 3021

Declarare venituri videochat

Ma refeream la fetele de-aici de pe forum , ca-s agitate cu declaratia taxelor..)))

Concluzie- ar trebui sa fie data o lege in care sa se legalizeze asa ceva...credeti ca se va face in viitorul apropiat?
de sylvester
13 Feb 2019 16:08
Forum: Discutii generale
Subiect: Declarare venituri videochat
Răspunsuri: 148
Vizualizări: 3021

Declarare venituri videochat

am inteles...dar , eu scot in lei, asta ar fi o problema?,,,,,si ar fi periodic/lunar cam cateva sute sau chiar 1 mie ))

plus, ca vad "fetele" sunt agitate pe aici cu platitul taxelor si declaratia 212, etc,,,
de sylvester
13 Feb 2019 13:48
Forum: Discutii generale
Subiect: Declarare venituri videochat
Răspunsuri: 148
Vizualizări: 3021

Declarare venituri videochat

Buna!
Ca si independent...
daca banii intra doar pe paxum si se scot doar de pe card de la atm..cum poate fiscul sa "vada" ce si cum..sau banca trimite rapoarte lunare, etc??
cine stie?

merci!
de sylvester
13 Feb 2019 13:44
Forum: Discutii generale
Subiect: experienta mea cu paxum recente
Răspunsuri: 7029
Vizualizări: 445904

experienta mea cu paxum recente

Buna!
Ca si independent...
daca banii intra doar pe paxum si se scot doar de pe card de la atm..cum poate fiscul sa "vada" ce si cum..sau banca trimite rapoarte lunare, etc??
cine stie?

merci!
de sylvester
13 Feb 2019 13:40
Forum: Discutii generale
Subiect: Declaratie ANAF venituri din strainatate.
Răspunsuri: 64
Vizualizări: 1407

Declaratie ANAF venituri din strainatate.

Buna!
Ca si independent...
daca banii intra doar pe paxum si se scot doar de pe card de la atm..cum poate fiscul sa "vada" ce si cum..sau banca trimite rapoarte lunare, etc??
cine stie?

merci!
de sylvester
07 Iun 2018 16:16
Forum: Discutii generale
Subiect: PAXUM - rog detalii de la cei care folosesc aceasta metoda de plata
Răspunsuri: 741
Vizualizări: 20565

PAXUM - rog detalii de la cei care folosesc aceasta metoda de plata

Apropo și de Cosmopayment...având în vedere că nu-s prea cunoscuți, comparativ cu Paxum..seriozotate, comisioane, etc?
de sylvester
07 Iun 2018 14:49
Forum: Discutii generale
Subiect: PAXUM - rog detalii de la cei care folosesc aceasta metoda de plata
Răspunsuri: 741
Vizualizări: 20565

PAXUM - rog detalii de la cei care folosesc aceasta metoda de plata

Așa-i, statusul este schimbat, deci ar trebui să apară!))
Și încă ceva, din câte-mi amintesc, când am aplicat pt card, cred că la "id number " am pus CNP-ul în loc de XC.
să fie asta o problemă? ....Deși statusul este "printing "
de sylvester
07 Iun 2018 12:36
Forum: Discutii generale
Subiect: PAXUM - rog detalii de la cei care folosesc aceasta metoda de plata
Răspunsuri: 741
Vizualizări: 20565

PAXUM - rog detalii de la cei care folosesc aceasta metoda de plata

Da, acolo.. Mulțumesc, Nadia!
Și totuși, am aplicat pt card la mijlocul lui aprilie, și n-a ajuns încă.. Iar cei de la suport@paxum nici nu răspund
Știţi care ar fi un timp? La sau poate am greșit eu ceva la completare?
de sylvester
07 Iun 2018 11:51
Forum: Discutii generale
Subiect: PAXUM - rog detalii de la cei care folosesc aceasta metoda de plata
Răspunsuri: 741
Vizualizări: 20565

PAXUM - rog detalii de la cei care folosesc aceasta metoda de plata

Buna!
inca nu a ajuns cardul Paxum...stiti daca la sectiunea "ACCOUNTS" apare "you are not enrolled"?...e o problema cu primirea cardului?
merci!